Ακολουθήστε μας:

ΕΟΡΤΑΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΑ 200 ΧΡΟΝΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

Χθες στην Εθνική Πινακοθήκη και στην συνέχεια στο δείπνο που παρατέθηκε στο Προεδρικό Μέγαρο, η Γιάννα Αγγελοπούλου φόρεσε ένα Ηπειρώτικο πιρπιρί, αμάνικος επενδύτης, από το Εθνολογικό και Λαογραφικό Μουσείο Χρισσού (Συλλογή Ηλία Ε. Δαραδήμου), όπως και η εντυπωσιακή ζώνη από ασήμι, κατασκευασμένη από τεχνίτες στα Γιάννενα.

Ακολουθουν περισσότερες φωτογραφίες από την εμφάνιση της κα. Γιάννας Αγγελοπούλου με Ηπειρώτικο πιρπιρί, αμάνικος επενδύτης, από το Εθνολογικό και Λαογραφικό Μουσείο Χρισσού (Συλλογή Ηλία Ε. Δαραδήμου), όπως και η εντυπωσιακή ζώνη από ασήμι, κατασκευασμένη από τεχνίτες στα Γιάννενα, στην Εθνική Πινακοθήκη και στην συνέχεια στο δείπνο που παρατέθηκε στο Προεδρικό Μέγαρο, στην επέτειο της 25ης Μαρτίου για τα 200 χρόνια από την Επανάσταση του 1821.

Τρίτη έως Κυριακή: 9:00 - 15:00
Δευτέρα: Κλειστά

To Εθνολογικό Λαογραφικό Μουσείο Χρισσού βρίσκεται στον παραδοσιακό χωριό Χρισσό, 5 χλμ. από τους Δελφούς.